Foto Brodek Foto Brodek Foto Brodek Foto Brodek

Program akcí

2.3.2024 Hasičský ples

SDH BRODEK si Vás dovoluje pozvat na HASIČSKÝ PLES, který se bude konat 2. 3. 2024 od 20 hodin v sokolovně v Dětenicích. K tanci bude hrát naše osvědčená a oblíbená kapela SONET! Těšit se můžete zejména na bohatou tombolu, parádní občerstvení na baru a večer plný zábavy a tance! Zapište si datum do nových diářů! TĚŠÍME SE NA VÁS! Vstup pouze ve společenském oblečení!!!

27.1.2024 Maškarní plesy (dětský a dospělácký)

SDH BRODEK zve všechny na MAŠKARNÍ PLESY, které se budou konat již v sobotu 27. 1. 2024 v sokolovně v Dětenicích. Datum je letos pozměněno vzhledem k rekonstrukci školky a poskytnutí sokolovny jako náhradních prostor pro učebny. To však nic nemění na tom, že to bude den plný zábavy, soutěží, tance a taškařic. Dětský odpolední rej započne ve 14 hodin. Těšíme se na všechny malé i velké nápadité masky a jejich rodinné příslušníky. Na všechny čeká odměna a různé soutěže. Dospělácký maškarní candrbál započne ve 20 hodin. Těšit se můžete na oblíbenou kapelu VÍKEND a dobré občerstvení na baru.
Těšíme se na všechny!!!

30.12.2023 Vánoční svátky - pomoc při zatopení, prohlídka hasičárny, Betlém v Osenicích (FOTO)

Během vánočních svátků se hasiči sešli celkem třikrát.

Jednou někteří členové vyrazili pomoci odčerpat zatopenou přečerpávací jímku.

Poté jsme měli možnost si poprvé společně prohlédnout prostory nové hasičárny a rovnou jsme jí přivítali s drobným pohoštěním a přípitkem. Těšíme se, co nového nám do životů tato nová krásná budova přinese. Také moc děkujeme všem, kteří se podíleli na jejím zbudování.

A dále jsme měli jedinečnou možnost si při soukromé prohlídce s výkladem prohlédnout 113 let starý papírový Betlém ve Foerstrově budově v Osenicích. Tuto možnost nám jako SDH Brodek nabídl pan J. Volák jako poděkování všem členům sboru za celoroční práci. Velice si této skutečnosti vážíme a prohlídku i s výborným občerstvením jsme si všichni parádně užili a vřele doporučujeme všem tento Betlém navštívit!

3.12.2023 Adventní koncert a rozsvícení vánočního stromečku (FOTO)

SDH BRODEK, OBEC DĚTENICE A ZŠ A MŠ DĚTENICE pro Vás společně připravili ADVENTNÍ KONCERT A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU. Všichni jsme se sešli v hojném počtu a nálada byla krásně vánoční. Zazněli krásné skladby a vystoupení, všude voněl svařáček, který zaháněl zimu. Vánoční atmosféru tvořil také krásný bílý sníh všude kolem. Děkujeme všem za účast. :-)

2.12.2023 Mikulášská nadílka (FOTO)

SDH Brodek a Obec Dětenice si pro děti připravili 2. 12. 2023 Mikulášskou nadílku. Akce proběhla v sokolovně v Dětenicích. Máme radost kolik dětí i dospělých se nadílky zúčastnilo. Celé odpoledne se soutěžilo, skotačilo, tančilo a napjatě čekalo na příchod Mikuláše, andělů a čertů. I ti největší odvážlivci měli trošku nahnáno, naštěstí tu však máme samé hodné děti, a tak Mikuláš všechny podaroval krásnými nadílkami. Čertíci samozřejmě trochu zlobili a děti pošťuchovali, ale to čertíci prostě dělají.

11.11.2023 Hasičský výlet 2023 (FOTO)

Na svatého Martina 11. 11. 2023 Hasiči z Brodku, jejich rodinní příslušníci a kamarádi vyrazili na hasičský výlet. V brzkých ranních hodinách se náš autobus vypravil směr Chlumec nad Cidlinou, kde jsme si prohlédli velice zajímavé muzeum Četnické stanice. K vidění byly četnické uniformy, dokumenty ze služby i samotné bydlení četnictva v té době. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací o této těžké službě. Poté jsme se přesunuli do centra Kutné Hory, kde si každý prošel to, co ho zajímalo a pokochali jsme se místními památkami. Nechyběl ani výborný oběd. Následovala exkurze v Měšťanském pivovaru Kutná hora, kde jsme měli možnost místní pivo i ochutnat. Závěrem dne byla společná večere v restauraci Zahradní Restaurace U Náměstků Loučeň, kde pro nás připravili nádherné prostředí a všichni jsme si velice pochutnali. Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se co vymyslíme zase příště. :-)

14.10.2023 Drakiáda (FOTO)

Další ročník DRAKIÁDY je za námi. Počasí nám jako obvykle ze začátku příliš nepřálo. I přes to se našly spousty odvážlivců, kteří i v dešti vypouštěli své dráčky a nenechali se odradit. Počasí se pak naštěstí umoudřilo a dopřálo nám ideální podmínky na pouštění draků, příjemné posezení u občerstvení, i rozpustilé radovánky a soutěže dětí. Děkujeme všem za účast a těšíme se na příště!

Akce byla realizována za podpory Strategie komunitně vedeného místního rozvoje v území MAS Otevřené zahrady Jičínska z. s.

Plakat akce      Podpora MAS

16.9.2023 Ukončení hasičské letní sezóny - Hasičská grilovačka 2023 (FOTO)

Čas letí jako blázen a my hasiči jsme uzavřeli další letní hasičskou sezónu. V sobotu 16. 9. jsme si udělali krásnou podzimní grilovačku plnou soutěží, zábavy a společně stráveného času. Zhodnotili jsme uplynulý čas a spřádali plány na další akce. Těšíme se, co dalšího nám přinese podzimní, zimní a jarní čas. :-)

26.8.2023 BRKLÁNÍ 2023 + večerní diskotéka s Michalem Vlkem (FOTO) (FOTO z ptačí perspektivy)

BRKLÁNÍ 2023 je za námi. Tato akce nelze popsat slovy, jste prostě neuvěřitelní. I přes nepřízeň počasí jste se sešli v opravdu hojném počtu a do všeho soutěžení, zábavy i legrace jste se pustili s ohromnou vervou. Z celého dne sršela dobrá nálada a krásně vše ubíhalo - zábavná štafeta à la CIRKUS, napínavé útoky a mezitím i udatné soutěžení v hodech válečkem, sudem a plyšákem. VŠEM Vám chceme poděkovat, že jste se naší soutěže účastnili. A zároveň Vám všem chceme pogratulovat ke krásným výkonům, úspěchům i cenám, které byly letos díky našim sponzorům opravdu krásné.

A co se týká večerní diskotéky, tak ta byla rovněž úžasná. Je vidět, že mezi hasiči, jejich kamarády a příznivci není nikdo z cukru! Diskotéku s DJ MICHALEM VLKEM jste si užívali plnými doušky, tancovali do roztrhání těla i v pořádném slejváku! :D

Co říci na závěr - vše se snědlo, vypilo a nohy nás bolely - takže akce prostě na jedničku!!!

Akce byla realizována za podpory Strategie komunitně vedeného místního rozvoje v území MAS Otevřené zahrady Jičínska z. s.

Plakat akce      Podpora MAS

17.6.2023 Rocková zábava se skupinou Logr

Rocková zábava se skupinou LOGR se velmi vyvedla. Všichni jsme si užili parádní muziku, zatancovali a ochutnali dobroty z hasičského stánku. Děkujeme všem za účast.

13.5.2023 Okrsková hasičská soutěž na Brodku (FOTO)

V sobotu 13. 5. SDH Brodek u Dětenic pořádal Okrskovou soutěž! Den se opravdu vydařil, i počasí nám celkem přálo! Nejprve se odběhala štafeta a pak přišly na řadu hasičské útoky. Celým dnem provázel DJ a moderátor Michal Vlk. V hasičském stánku bylo pořád k dispozici něco dobrého k jídlu i k pití. Na závěr se vyhlásilo pořadí jednotlivých družstev a oslavila se všechna vítězství i umístění.

30.4.2023 Pálení čarodějnic (FOTO)

Čarodějnické řádění je za námi! Jsme nadšení kolik krásných čarodějů i čarodějek se s námi sešlo v toto magické odpoledne. Kouzlilo se, létalo na koštěti, soutěžilo se v různých disciplínách. Dětičky měly možnost se pořádně vydovádět, dokonce i v soutěži "Kdo křičí víc", či "Kdo udělá větší ksichtík"! Jednou za rok v tento čarodějnický čas je to dovoleno! Rodiče, babičky i dědečkové i všichni ostatní si zatím užili čas v našem zázemí. Pilo se a hodovalo! A večer když šli malí čarodějové a čarodějky do postýlek, dospělí pokračovali v zábavě i nadále.

1.4.2023 Maškarní plesy (dětský a dospělácký) (FOTO dětský) (FOTO dospělácký)

Na dětském maškarním plese se sešlo spoustu krásných a velmi nápaditých masek. Dětičky se snažily, soutěžily, tancovaly a moc krásně spolupracovaly. Odpoledne proběhlo v dobré náladě a každá zúčastněná maska dostala nějaké dobroty a cenu. Na závěr odpoledne se vynesla Morena a společně jsme vyhnali zimu a přivítali jaro!

Dospělácký maškarní ples byl opět plný zábavy, tance i soutěžení. Každý rok jsme překvapeni, jaké krásné a opravdu originální masky jste schopní vymyslet a vyrobit. Na závěr večera se vyhlásily nejaktivnější masky a zábava pokračovala i do ranních hodin.

26.3.2023 Úklid okolí obcí (FOTO)

SDH Brodek se účastnil Úklidu okolí obcí, který každý rok pořádá obec Dětenice. Spojili jsme síly a užili si krásné dopoledne plné pilné práce i zasloužené odměny v podobě občerstvení. Stejně bychom chtěli apelovat na lidi, kteří si pletou přírodu s popelnicí… Zamyslete se a odpadky nehyzděte okolní krásnou přírodu!

4.3.2023 Hasičský ples (FOTO) (FOTO pořízené kapelou)

Za celý náš sbor SDH BRODEK bychom Vám chtěli poděkovat za nádherný ples, který jsme s Vámi zase zažili! Sokolovna byla plně obsazená, ale každý si naštěstí našel své místečko. Již od začátku se zábava rozvíjela v plném proudu, úžasná kapela SONET u  nás hrála již 14. rokem a zase to byla prostě BOMBA! Atmosféra celého večera nás nabila nádherně pozitivní energií, díky které nás tahle "Hasičina" pořád tak baví. Z tomboly si šťastní výherci odnesli krásné ceny a i poté zábava pokračovala do brzkých ranních hodin. Druhý den se hasiči sešli na tradiční úklid a vzpomínali na krásný předchozí večer.

29.12.2022 Hasičský bowling (FOTO)

Mezi svátky se hasiči jako každý rok rozhodli protáhnout svá těla a nechat tak slehnout všem dobrotám a cukroví z Vánoc. Bylo to úžasné odpoledne plné zábavy a soutěžení. Celé odpoledne završila dobrá večeře, na které jsme si pochutnali.

3.12.2022 Mikulášská nadílka (FOTO)

Odpoledne v sobotu 3. 12. 2022 se sešlo spoustu malých i velkých čertíků i andílků na Mikulášské nadílce v sokolovně v Dětenicích. Akci SDH Brodek pořádal ve spolupráci s obecním úřadem Dětenice. Nadílka se velmi vyvedla, dětičky byly odvážné a čertisek se vůbec nebály a kdyžtak jen trošku. Mikuláš všechny poctivě podělil připravenými dárečky. Společně si všichni užili krásné odpoledne.

27.11.2022 Adventní koncert a rozsvícení vánočního stromu (FOTO)

Adventní koncert a rozsvícení vánočního stromku, které se konalo 27. 11. 2022 se opravdu vydařilo. Otevření adventu jsme společně s obecním úřadem zvládli při poslechu vánočních koled a vůně svařáčku. Prostor před sokolovnou byl nabit krásnou předvánoční atmosférou a lidmi, co si to přišli užít s námi.

12.11.2022 Hasičský výlet do Národního muzea (FOTO)

Hasiči v mlze, to by byl asi novinový titulek k hasičskému výletu ze dne 12. 11. 2022. Cesta z Brodku - "mlha přede mnou, mlha za mnou". Praha nás ale přivítala slunečným ránem a úžasnými expozicemi v Národním muzeu. Ty zaujaly všechny účastníky od školního do zasloužilého věku. V pět hodin jsme plní dojmů nastoupili do autobusu na cestu zpět. Rákosníčkovou mlhou jsme připluli až k restauraci v Nepřevázce a tam výlet ukončili na Martinských hodech. Jako třesničku na výletovém dortu jsme nakonec přidali pár společně zpívaných písniček cestou k domovu. Takže hasičský výlet 2022 - senzační.

15.10.2022 Drakiáda (FOTO)

První ročník DRAKIÁDY byl i přes nepřízeň počasí velmi úspěšný. Nakonec se sešlo dost malých i velkých odvážlivců, kteří se déšť nedéšť snažili své dráčky vynést co nejvýše do nebes. Když se počasí umoudřilo, proběhlo plno soutěží, ve kterých děti opravdu vynikaly a snažily se být co nejlepší. Na konci dne proběhlo vyhodnocení a odměna pro všechny statečné účastníky. Při celém dni hrál DJ a dětičky si mohly užít parádní diskotéku. Příjemné teplo z ohně udrželo ty nejodvážnější návštěvníky až do večerních hodin. Již teď se těšíme na další ročníky.

27.8.2022 BRKLÁNÍ + večerní diskotéka s Michalem Vlkem (FOTO)

BRKLÁNÍ 2022 je za námi. Byl to krásný den, moc jsme si jej užili, krásně si zazávodili a užili si srandovní štafety i soutěže v házení. Večerní diskotéka se také velmi vyvedla. Po celý den nám počasí přálo.

9.7.2022 Výročí 100 + 1 (FOTO a VIDEO z oslavy) (FOTO z četných brigád před a po oslavě)

Co říci k oslavám 100 + 1 let od založení SDH BRODEK? Asi jen DĚKUJEME!!!!!!!!!!! Děkujeme všem spřáteleným sborům, děkujeme všem účinkujícím, děkujeme všem kamarádům a příznivcům hasičského sportu, děkujeme všem návštěvníkům. Všichni dohromady jste dokázali vytvořit neuvěřitelnou atmosféru oslav, na kterou v životě nezapomeneme. Den utekl jako voda a my si jej užívali plnými doušky, i když mnohdy v plném pracovním nasazení :D. A co říci na závěr, asi jen to, že si vážíme Vaší přízně a těšíme se na další roky strávené s tou naší milovanou HASIČINOU.

Na stránce 100 + 1 můžete nalézt proslov, který byl poctivě zpracovaný z historických pramenů a zejména z naší hasičské kroniky. Jedná se o stručný výtah z jednotlivých let od založení sboru. Je to opravdu zajímavé čtení a budeme rádi, když si o naší historii přečtete.

A teď????? Teď si dáme pár dní oraz. :D A pak už začnou přípravy na naše milované BRKLÁNÍ, které se bude konat 27. 8. 2022.

30.4.2022 Pálení čarodějnic (FOTO)

SDH Brodek si Vás dovoluje pozvat na pálení čarodějnic, které proběhne 30. 4. 2022 od 15 hodin na hřišti na Brodku. Těšit se můžete na opravdové čarodějnice, vatru, soutěže pro děti a lákavé občerstvení v hasičském stánku i u ohně za obcí. Těšíme se na Vás.

2.4.2022 Maškarní plesy (dětský a dospělácký) (FOTO dětský) (FOTO dospělácký)

Dne 2. 4. 2022 proběhly oblíbené maškarní plesy. Jak pro dětičky tak pro dospělé. Dětský ples měl nečekaně vysokou účast a všechny dětičky se náramně bavily. Odnesly si sladkosti o které soutěžily, ale také zážitky z veselého tancování.
Večer se sešlo plno krásných masek na dospěláckém maškarním plese, kde byly soutěže okořeněné popíjením panáčků. Na závěr večera kapela vyhlásila nejlepší masky a ukončila tak krásný večer.

5.3.2022 Hasičský ples (FOTO)

Dne 5. 3. 2022 proběhl tradiční Hasičký ples. Po dlouhé pauze každý přivítal možnost se dobře pobavit a zatancovat si. Oblíbená tombola byla plná krásných cen a výhercům ceny udělaly radost. Tancovalo se až do ranních hodin.

28.8.2021 Brklání 2021 + večerní diskotéka s Michalem

Zveme Vás na tradiční hasičskou soutěž tzv. BRKLÁNÍ, které začíná v 9:00 hod. Připravena je zábavná štafeta, hasičské útoky, soutěže - hod sudem, válečkem a plyšákem. Den bude v podvečer završen diskotékou s Michalem.

14.8.2021 Zábava se skupinou Soumrak

SDH Brodek Vás zve na již tradiční letní zábavu se skupinou SOUMRAK, na kterou se můžete těšit 14. 8. 2021 od 20:00 hod. v areálu na hřišti na Brodku. Přijďte si užít zábavu a dobrou muziku na venkovním parketu. Těšíme se na Vás.

29.8.2020 Brklání 2020 + taneční zábava

Zveme Vás na tradiční hasičskou soutěž tzv. BRKLÁNÍ, které začíná v 9:00 hod. Připravena je zábavná štafeta, hasičské útoky, soutěže - hod sudem, válečkem a plyšákem. Den bude od 19:00 hod. završen taneční zábavou.

8.8.2020 Zábava se skupinou Soumrak a Nouzový Východ

SDH Brodek Vás zve na již tradiční letní zábavu se skupinou SOUMRAK a předkapelou NOUZOVÝ VÝCHOD, na kterou se můžete těšit 8. 8. 2020 od 20:00 hod. v areálu na hřišti na Brodku. Přijďte si užít zábavu a dobrou muziku na venkovním parketu. Těšíme se na Vás.

4.4.2020 Maškarní ples

Od 14:00 se na Vás a Vaše ratolesti těšíme na dětském maškarním plese. Čeká je odpoledne plné zábavy, dovádění, soutěžení a tance. Na závěr budou vyhlášeny nejlepší masky, které budou náležitě odměněny.

Od 20:00 se na Vás těšíme na dospěláckém maškarním plese. Večerem bude provázet hudební skupina Víkend. Proběhne několik soutěží a vrcholem večera bude tradiční vyhlášení nejlepších masek.


POZOR ZMĚNA - Maškarní ples je ZRUŠEN z důvodu omezení šíření koronaviru.

29.12.2019 Bowling s výletem (FOTO)

Letos jsme se opět sešli na povánočním bowlingu, tentokrát jsme si akci ještě zpestřili kulturním zážtkem v Lomnici nad Popelkou.

9.11.2019 Rocková zábava se skupinou TELEGRAF a předkapelou NOUZOVÝ VÝCHOD (FOTO)

SDH BRODEK Vás zve na rockovou zábavu se skupinou Telegraf a předkapelou Nouzový Východ, která se bude konat 9. 11. 2019 v sokolovně v Dětenicích. Přijďte se s námi pobavit a užít si jednu z letošních prvních vnitřních akcí. Těšit se můžete na občerstvení, plný bar a dobrou zábavu. Těšíme se na Vás.

31.8.2019 BRKLÁNÍ (Brodecké klání) (FOTO) (FOTO z ptačí perspektivy)

Brodecké klání - neboli Brklání bylo jedním slovem PARÁDA. Děkujeme všem zúčastněným týmům i dalším návštěvníkům, a že jich bylo požehnaně. Štafety, útoky i mezi-soutěže problěhy jako po másle. Na konci dne jsme vyhlásili nejlepší soutěžící a rozloučili se…ne však na dlouho. Večer se nás hojná většina sešla na super DISKOTÉCE s Michalem Vlkem a Rudou Janebou, kde jsme protancovali střevíce až do pozdních ranních hodin.

17.8.2019 Zábava se skupinou SOUMRAK

SDH Brodek Vás zve na již tradiční letní zábavu se skupinou SOUMRAK, na kterou se můžete těšit 17. 8. 2019 od 20:00 hod. v areálu na hřišti na Brodku. Přijďtě mezi nás užít si večer plný parádní muziky a zábavy.

18.5.2019 Zábava se skupinou ADAPTACE

Přijďte s SDH Brodek otevřít sezónu letních zábav 25. 5. 2019 od 20:00, kdy se na hřišti na Brodku koná zábava se skupinou ADAPTACE. Odhodit jarní únavu, zatancovat si a užít si parádní večer. Všichni jste srdečně zváni.

POZOR ZMĚNA - Datum konání akce je posunut na 18. 5. 2019 a místo konání je z důvodu předpovědi špatného počasí přesunuto do sokolovny v Dětenicích.

30.4.2019 Tradiční pálení čarodějnic

SDH BRODEK si Vás a Vaše ratolesti dovoluje pozvat na tradiční PÁLENÍ ČARODĚJNIC, které se koná 30. 4. 2019 od 17 hodin na brodeckém hřišti. O zábavu se postarají pravé čarodějnice, které se po celý rok skrývají, avšak v tento magický den odhodí své masky a ukážou se v celé své kráse. Připravena je vatra na hřišti, kde si můžete opéct vuřty, soutěže a hry pro děti a velký oheň za obcí.

23.3.2019 Maškarní ples (FOTO děti) (FOTO dospělí)

Od 14:00 se na Vás a Vaše ratolesti těšíme na dětském maškarním plese. Čeká je odpoledne plné zábavy, dovádění, soutěžení a tance. Na závěr budou vyhlášeny nejlepší masky, které budou náležitě odměněny.

Od 20:00 se na Vás těšíme na dospěláckém maškarním plese. Večerem bude provázet hudební skupina Víkend. Proběhne několik soutěží a vrcholem večera bude tradiční vyhlášení nejlepších masek.

2.3.2019 Hasičský ples (FOTO)

SDH Brodek Vás srdečně zve na Hasičský ples do místní sokolovny v Dětenicích. Jako již tradičně bude večerem provázet skupina SONET, a na závěr večera nás čeká bohatá tombola. Přijďte se s námi pobavit a protančit se večerem :). Vstup pouze ve společenském oblečení.

6.12.2018 Mikulášská nadílka v Dětenicích (FOTO)

Pod patronátem obecního úřadu ve čtvrtek 6. 12. 2018 proběhla nebeská návštěva sv. Mikuláše s andělem, kterou podpořili čerti nápadně podobní členům brodeckého hasičského spolku. Nadílka kolem Mikulášova trůnu byla veliká.

2.12.2018 Rozsvěcení vánočního stromku (FOTO)

Uvítali jsme advent ve slavnostním duchu. Ačkoliv počasí vytrvale tvrdilo, že déšť je daleko zajímavější. Pil se svařák a teplá medovina. Zpívaly se krásné koledy, ochutnávalo se cukroví a v závěru všichni přítomní odpočítali první rozsvícení nádherného vánočního stromku. Ačkoliv promočení, zůstali jsme nezlomení a nadšení.

17.11.2018 Taneční zábava se skupinou Tampel-band

Oproti původnímu programu vystoupí kapela Tampel-band. Akce se koná v sokolovně v Dětenicích. Všichni jste srdečně zváni.

1.9.2018 BRKLÁNÍ + taneční zábava (FOTO)

Zveme Vás na tradiční hasičskou soutěž tzv. BRKLÁNÍ, které začíná v 9:00 hod. Připravena je zábavná štafeta, hasičské útoky, soutěže - hod sudem, válečkem a plyšákem. Den bude od 19:00 hod. završen taneční zábavou.

18.8.2018 Taneční zábava se skupinou Soumrak

4.8.2018 Taneční zábava se skupinou Generace

9.6.2018 Rocková zábava se skupinou Telegraf + předkapela Nouzový východ

31.3.2018 Úklid okolí obcí (FOTO)

Dne 31. 3. 2018 se SDH Brodek zúčastnil tradičního Úklidu okolí obcí, pořádaného Obecním úřadem Dětenice. Sešli jsme se v hojném počtu a práce nám šla hezky od ruky. I přes to, že se kolikrát ještě pozastavíme nad tím, co "lidé" dokáží vyhodit do přírody, to byl hezký a prospěšně strávený den.

24.3.2018 Maškarní ples (FOTO děti) (FOTO dospělí)

Dětský maškarní ples se tuto sobotu těšil hojné účasti dětí různého věku, rodičů i dalších rodinných příslušníků. Tancovalo se a soutěžilo. Na závěr odpoledne se vyhlásily a ocenily nejlepší a nejaktivnější masky, a vynesla zima ze vsi.

Dospělácký maškarní ples je také za námi. Zúčastnilo se jej bezmála 100 krásných a nápaditých masek. V průběhu večera proběhlo několik soutěží, kterých se účastníci zhostili náramně :). Na závěr došlo k vyhlášení nejlepších masek.

3.3.2018 Hasičský ples (FOTO) (FOTO pořízené kapelou)

Hasičský ples 2018 je za námi. Děkujeme všem zúčastněným za úžasnou atmosféru, která na plese po celou dobu panovala. S radostí přijímáme Vaše pochvaly a kladné hodnocení a zároveň již teď přemýšlíme, jak ples příští rok zase o něco vylepšit. Děkujeme.

3.12.2017 Zahájení Adventu (FOTO)

Adventní čas opět zavítal mezi nás a SDH Brodek se již tradičně podílel na Rozsvěcení vánočního stromku v Dětenicích v neděli 3. 12. 2017. Zpívaly se koledy, ochutnávalo se cukroví a popíjel se svařáček. Společně jsme se naladili na vánoční atmosféru a užili si krásný podvečer.

11.11.2017 Zábava se skupinou Telegraf a Nouzový východ (FOTO)

Tento víkend v sobotu 11. 11. se dětenickou sokolovnou rozezněly známé tóny. Konala se zde zábava, kde vystupovaly skupiny Nouzový východ a Telegraf.

14.10.2017 Hasičský výlet - Pelhřimov - muzeum rekordů a kuriozit, Křemešník (FOTO)

V sobotu 14. 10. 2017 se Brodečtí hasiči odměnili za celoroční práci výletem do města Pelhřimova, kde navštívili Muzeum rekordů a kuriozit. Hned potom se přesunuli do areálu Křemešník, kde bylo mnoho vyžití. Občerstvili se v místní restauraci, navštívili rozhlednu a poutní místo - Kostel Křemešník. Děti se vyřádily v místním lanovém centru.

2.9.2017 LEGENDY SLAVÍ - TELEGRAF, SEVEN, KARAMEL, BENEFIT + BRODECKÉ KLÁNÍ (FOTO)

Akce LEGENDY SLAVÍ je za námi. I přes náročné a dlouhodobé přípravy, brigády, shánění všeho možného i nemožného a v neposlední řadě i přes nepřízeň počasí byla akce velmi úspěšná, a vše proběhlo jako po másle. Celý den započal hasičskou soutěží tzv. BRKLÁNÍM, na kterém se sešlo mnoho družstev a všichni statečně bojovali o co nejlepší umístění, včetně několika družstev malých hasičů. S ROCKEM se započalo již při štafetě, která byla do tohoto tématu laděna. Pokračovalo se hasičskými útoky, soutěžemi v házení, kde se vyřádili jak muži, ženy i děti. Muži posilovali svaly při hodu prázdným sudem, ženy trénovaly hod na cíl válečkem (věříme, že se jim to jednou bude hodit :)) a děti se snažily ze všech sil dohodit plyšového medvěda co nejdál. Poté došlo k vyhlášení a ocenění těch, kterým se jejich výkon vyvedl nejlépe. Hned nato už začal velký shon a přípravy na večer. Všichni pořadatelé i účinkující se svých rolí zhostili s nadšením a vervou, takže to nemohlo dopadnout jinak než dobře. Na pódiu se střídala kapela za kapelou a v připravených stáncích teklo pivo proudem. Tímto bychom chtěli PODĚKOVAT všem zúčastněným, ať už návštěvníkům, pořadatelům, technikům či účinkujícím za to, že přišli, a pomohli nám uskutečnit tuto dlouhodobě připravovanou událost.

Stránky hudebních skupin:
www.telegraf-rock.cz
www.iseven.cz
www.benefit-rock.com
www.karamelrock.cz

5.8.2017 Zábava se skupinou GENERACE

SDH BRODEK si Vás dovoluje pozvat na zábavu s legendární skupinou GENERACE, která se koná 5. srpna 2017 v areálu Brodeckého hřiště. Každý příznivec tohoto hudebního žánru jistě zná hity jako Boty z umělý hmoty, Véna kouří Clejky, Plakala, Svařák, Eldorado atd. Na všechny tyto pecky a mnoho dalších se na této zábavě můžete těšit.

Stránky hudební skupiny GENERACE:
www.generacemb.cz

22.7.2017 Kozodírský výstřik (FOTO)

V sobotu 22. 7. 2017 se SDH Brodek zúčastnil již tradičního KOZODÍRSKÉHO VÝSTŘIKU, kde ženy vybojovaly nádherné 1. a muži 4. místo. Akce to byla vydařená stejně jako večerní diskotéka, při které se vypily všechny zásoby. Doufáme, že i příští ročník se vyvede jako tento.

20.5.2017 Taneční zábava se skupinou Soumrak (FOTO)

SDH Brodek si Vás dovoluje pozvat na tradiční zábavu se skupinou SOUMRAK, která se koná 20. 5. 2017 od 20:00 hod na hřišti na Brodku. Jako za-kapela vystoupí hudební skupina Layla. Od 21:00 bude hrát skupina Soumrak, po skončení Soumraku nastoupí kapela Layla. Občerstvení zajištěno. Těšíme se na všechny příznivce dobré muziky a zábavy. Níže jsou přiloženy odkazy na obě účinkující hudební skupiny.

SOUMRAK:
www.soumrak.com

LAYLA:
www.layla-rock.cz

30.4.2017 Tradiční pálení čarodějnic (FOTO)

Čarodějnicím se letos slet fakt povedl. Přálo jim počasí a přišlo i spousta dětí, se kterými si čarodějnice hrály a soutěžily s nimi v lítání na koštěti, hodu pavoukem, či hledání kouzelných hůlek mezi plyšovou havětí. O děti se rodiče bát nemuseli, neboť čarodějnice i oheň měli pod kontrolou místní hasiči.

26.3.2017 Úklid okolí obcí

Jak jinak oslavit první JARNÍ DEN, který započal dne 20. 3. 2017 v 11:28 hodin, než akcí ve prospěch přírody. SDH Brodek se 26. 3. 2017 (neděle) zúčastní již tradičního ÚKLIDU PŘÍKOPŮ v okolí obce Dětenice, který zaštiťuje Obecní úřad Dětenice. Každý kdo má snahu pomoci přírodě i lidem, kteří v ní žijí, se k nám může připojit v 8:45 hod na autobusové zastávce na Brodku. Po ukončení akce je připraveno občerstvení na hřišti v Dětenicích. VŠICHNI DOBROVOLNÍCI JSOU VÍTÁNI.

18.3.2017 Maškarní ples pro děti (FOTO)

Tento rok k nám na maškarní ples zavítali z daleka Manželé Pokustónovi i s Bobem a Bobkem. Kouzelníci kouzlili a prováděli celým maškarním plesem, králíci zlobili a taškařili (dokonce i pár bobků udělali :D), děti tančily, soutěžily, hrály si a předváděli všechny úžasné masky, ze kterých bylo velmi těžké vybrat ty nejlepší. Na závěr všichni společně vynesli zimu (Morénu) a přivítali tím tak blížící se JARO.

18.3.2017 Maškarní ples pro dospělé (FOTO)

Rok od roku tento ples nabývá oblíbenosti a s tím jsou spojené čím dál více propracované a úžasné masky, které účastníci dokáží vymyslet. Jednotlivci i kolektivy nám vždy vyrazí dech svými nápady a provedením, které věříme dá mnoho práce. Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za další úžasný maškarní ples. Celým večerem provázeli manželé Pokustónovi a Bob a Bobek. Tančilo se, soutěžilo, taškařilo a bumbalo až do brzkých ranních hodin.

4.3.2017 Hasičský ples (FOTO)

Dne 4. 3. 2017 se konal tradiční hasičský ples, který se těšil vysoké účasti. Sokolovna praskala ve švech a zábava byla v plném proudu. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další rok. Kromě našich fotek si můžete prohlédnout i fotogalerii z plesu na stránkách kapely SONET, která nám celý večer hrála. Odkaz zde.

28.1.2017 Výroční hasičská schůze - valná hromada

Od 17 hodin v restauraci Radnice v Libáni - pro hasiče a rodinné příslušníky.

28.12.2016 Hasičský bowling

Od 14:30 ve sportovním centru Galaxie v Bakově nad Jizerou. Hasiči spolu se svými rodinami a kamarády poměří síly, šikovnost a štěstí v tomto již tradičním turnaji.

27.11.2016 Adventní rozsvěcení vánočního stromku (FOTO)

Adventní počasí bylo lehce mrazivé a o to více lidem chutnal svařáček a přišel vhod i koš s ohněm na zahřátí. Krásné vánoční melodie se nesly večerními Dětenicemi a dětem svítila očka - snad odraz svíček, nebo žárovek z rozsvíceného vánočního stromu? Tak to vše bylo o první adventní neděli a k tomu všichni spokojeni, předvánočně naladěni s pusou sladkou od vánočního cukroví.

12.11.2016 Rocková zábava se skupinou Telegraf

Od 20 hodin začíná v sokolovně v Dětenicích tradiční rocková zábava se skupinou Telegraf a s předskupinou Nouzový Východ.

27.8.2016 BRKLÁNÍ a večer taneční zábava se skupinou GENERACE (FOTO)

Brklání, i když se konalo poslední prázdninový víkend, si vysloužilo horké letní počasí. Děti se koupaly v bazénu, hasiči cvičili a někteří co zlobili se nedobrovolně koupali v kádi. Veselá štafeta byla na téma Den s televizí. Již druhým rokem nás navštívil i Brodek od Přerova. Jsou to úžasný lidi, skvělí hasiči a perfektní kamarádi. Večer se konala zábava, která se protáhla až do ranních hodin.

13.8.2016 Účast na neckyádě v Libáni (FOTO)

Neckyáda v Libáni měla opět spoustu plavidel. Mezi nimi i dvě naše z Brodku. Z klobouku na vás vykukovali dva králíci Bob a Bobek a mezi diváky rozdávali svoji svačinku - čerstvou mrkvičku. Druhé plavidlo nahánělo více hrůzy, neboť se jednalo o ženskou věznici, kterou hlídali dva bachaři. Vyhráli jsme krásné třetí místo - bednu šampusu.

23.7.2016 Kozodírský výstřik 2016 (FOTO)

Kozodírský výstřik měl jako vždy atmosféru nabitou hasičinou a kamarádstvím. Zábavná štafeta na téma olympiáda i klasické útoky procvičily naše fyzické schopnosti a u stánků zase uspokojili chuťové buňky a bříška všech zúčastněných. Na bednu výkony našich družstev nestačily, ale i tak jsme prožili supr den…

18.6.2016 Taneční zábava se skupinou Nouzový východ

Zábava se skupinou Nouzový východ se povedla, trošku pršelo, ale lidem to neubralo energii ani chuť se bavit.

11.6.2016 Družba s SDH Brodek u Přerova (FOTO)

Hasičská družba mezi Brodky se povedla. Upřímné přivítání, předání dárků, k snídani dlouhá řádka malých slivoviček, hasičský útok, příprava oběda (gulášek), sympatická řada slivoviček, vyhlášení výsledků hasičských útoků, kávička, kokosky a slivovička, povídání, taneček, kytara a to vše prokládané dětenickým pivem. Uznejte, to nemá chybu, tomu se říká družba. A navíc jsme si přivezli slib, že Brodek u Přerova přijede a zúčastní se neckyády, která se koná 13. 8. na koupališti v Libáni.

28.5.2016 Taneční zábava se skupinou Soumrak

Za soumraku na Soumraku se nás bohužel sešlo méně než jsme čekali. Zavinilo to nejspíš počasí, když zvečera zapršelo. No chyba každého kdo nepřišel, neboť se vyčasilo a zábava byla supr. Fotky pořízené kapelou ke shlédnutí zde.

30.4.2016 Tradiční pálení čarodějnic (FOTO)

Letošní čarodějnice byly opravdu fešandy !!! Nikdo by jim věk ani nehádal a to jim bylo od 80 do 800 let. A že s nimi byla legrace, to ocenily hlavně děti. Na koštěti skládaly letové zkoušky, učily létat netopýra nebo házely kostí na cíl. Děti soutěžily za sladkosti a dospělí za lektvary neviditelnosti a dlouhověkosti. Počasí se povedlo a u ohně za vsí bylo opravdu teplo. Zato vatra na hřišti přišla vhod neboť k ránu začalo být zima i čarodějnicím…

9.4.2016 Sázení stromků (FOTO)

Tuto sobotu jsme rekultivovali zeleň v naší obci. Cože jsme to vlastně dělali? No sázeli jsme v parčíku uprostřed obce nové stromečky. Za pár let se můžeme těšit na červené třešinky, kyselé višně, dobré švestičky i sladké hruštičky. Pršelo nám trošičku za krk, ale naše nadšení, ani dobrou náladu to nepokazilo. Ohřáli jsme se u gročku a kafíčka, něco sladkého jsme si také upekli a tak nám spolu bylo fajn, že se nám ani domů nechtělo.

3.4.2016 Úklid okolí obcí (FOTO)

Tuto neděli jsme uklízeli přírodu. Na první pohled nádhera, jaro v rozpuku, travička svěže zelená, v ní vykukuje žlutý podběl, fialové fialky a mezi tím bordel od lidí? Jsou to vůbec lidi, nejsou to prasata, ale abychom ty ubohé zvířátka neurazili!!! Co dokáží tito lidé vyhodit, nad tím rozum zůstává stát.

26.3.2016 Maškarní ples pro dospělé (FOTO)

Karneval pro dospěláky dopadl skvěle. Přišlo přes 80 masek a bylo opravdu na co koukat. Rocková kapela Kiss to vyhrála, ale konkurence byla velká. Druhé místo pro silničáře na E55 a lehké pracovnice bylo zasloužené. O třetí a čtvrté místo se masky musely podělit, neboť Krakonoš, bezdomovec, miminko v chodítku, či Krysař byli úžasní. Zbytek masek byl také úžasný, ale bohužel více cen jsme neměli. Všichni se bavili, soutěžili a nikomu se nechtělo domů ani nad ránem.

25.3.2016 Maškarní ples pro děti (FOTO)

Dětské maškarní rejdění nám letos vyšlo na pátek velikonoční a tak i hlavní ceny byly velikonoční – dorty ve tvaru malovaného vel. vajíčka. Děti s nadšením tancovaly, soutěžily o sladkosti, snažily se prokousat koláčem až k desetikorunce a hlavně donutily i rodiče, aby se zapojili do soutěžení a za každý gól na branku vyhráli si tatranku. Počasí nám nepřálo, a tak jsme při vynášení zimy ze vsi zmokli.

5.3.2016 Hasičský ples (FOTO)

Další hasičský ples je za námi. Všem vám moc děkujeme za účast :). Z naší strany jsme si ples maximálně užili a jsme NADŠENÍ. Již teď se těšíme na další rok… :) K poslechu a tanci hrála hudební skupina SONET, na jejíchž stránkách můžete nalézt fotografie z plesu pořízené kapelou - zde.

20.2.2016 Hasičské zvaní na ples (FOTO)

Jako každý rok hasiči vyrazili na tradiční zvaní na ples. Počasí jim přálo, sice foukal studený vítr, ale zimu zaháněli něčím ostřejším na zahřátí, což občané vyměňovali za rozdané pozvánky. Novinkou byly nové hasičské uniformy, které slušely všem, avšak zejména ženské části sboru. TĚŠÍME SE NA VÁS A VĚŘÍME V HOJNOU ÚČAST :) :)

7.2.2016 Koncert Bohuš Matuš a Jana Ryklová (FOTO)

Od 16 hod. v sokolovně v Dětenicích proběhlo pěvecké vystoupení dvou umělců Bohuše Matuše a Jany Ryklové. Tuto akci zaštiťoval obecní úřad Dětenice. S organizací vypomáhal SDH Brodek.

30.12.2015 Hasičská brigáda (FOTO)

Vánoční cukroví, řízky a kapra vypotili brodečtí hasiči při brigádě, jenž se konala 30. 12. 2015. Jednalo se o kácení ovocných stromků a úpravu zeleně na území Brodku za autobusovou zastávkou v rámci rekultivace zeleně na Brodku.

28.12.2015 Hasičský bowling v Sukoradech (FOTO)

Mezi svátky nelze jenom mlsat, musíme se i hýbat. Proto SDH Brodek a jeho příznivci vyrazili na bowlingové klání do Sukorad u Mladé Boleslavi. Bylo to odpoledne plné zábavy, sportovního napětí i všeobecného veselí. Již se teď se těšíme na další rok.

5.12.2015 Mikulášská nadílka (FOTO)

Ve spolupráci s obcí jsme zaštítili již pravidelnou Mikulášskou nadílku, jenž se konala dne 5. 12. 2015 v místní sokolovně v Dětenicích. Účast byla hojná, přišlo mnoho dětí, jenž se dušovaly, že byly celý rok hodné, ale jak na sál vběhli čerti bylo úzko všem. Čerty kočíroval Mikuláš a hodní andílci nadělovali radost a dárečky všem dětem bez rozdílu.

29.11.2015 Předvánoční koncert (FOTO)

Letošní adventní koncert nám bohužel propršel, ale lidi to neodradilo. Přišli si zazpívat koledy, popít svařáček a ochutnat ván. cukroví. Vánoční atmosféru podpořil ván. oheň, spousta svíček, rozsvícený ván. strom a hlavně vánoční nálada mezi lidmi, kteří se rozešli až v pozdních večerních hodinách.

28.11.2015 Výroční hasičská schůze (valná hromada) (FOTO)

Výroční členská schůze neboli valná hromada se konala v Libáni na Radnici. Hosty byli p. Kmínek a p. Paclt. Zhodnotili jsme jak úspěšný byl letošní rok a naplánovali si činnost na rok příští. Pokud vše vyjde, tak se určitě nudit nebudeme. Pak již došlo na dobrou večeři a volnou zábavu. Myslím, že všichni odcházeli spokojeni.

7.11.2015 Rocková zábava se skupinou Telegraf (FOTO)

Zábava se skupinou Telegraf i předskupinou Nouzový Východ se vážně povedla. Byla jak jinak než ve stylu rocku, spousta mladých lidí v kožených bundách mnohdy i v kanadách se báječně bavila, sokolovna rockovou muzikou jen duněla. Vše proběhlo v úžasné atmosféře a přesto v klidu. Děkujeme všem zúčastněným.

29.8.2015 BRKLÁNÍ + večerní disco zábava s Rudou a Michalem (FOTO)

Hurá po roce, zase Vá… Vážení, je tu BRKLÁNÍ. Komu to nic neříká - tak Brodecké klání dobrovolných hasičů. Sobota 29. 8. od rána (10 hod.) až do rána, protože večer od 20 hod. začne disco s Rudou a Michalem a to se jen tak spát nepůjde. :) Papáníčko a pitíčko po celý den v dostatečném množství a vynikající kvalitě.

Tak tento den, poslední prázdninová sobota a naše BRKLÁNÍ dopadlo dle očekávání… vlastně ne, dopadlo mnohem lépe než jsme čekali. Přijeli totiž hasiči a kolegové a nyní již i naši kamarádi až z Brodku u Přerova. Navázali jsme přátelství i spolupráci a hlavně jsme si užili úžasný den i večer. Trénovali jsme hašení požárů i žízně až do brzkých ranních hodin.

22.8.2015 Hasičský výlet

Letos jsme s naší partou hasičů zavítali do Harrachova. Jeli jsme si prohlédnout nejstarší fungující sklárnu na světě. Navštívili jsme i muzeum skla a brusírnu. Umění sklářů se musíme poklonit. Byli a jsou to šikulové. Pak jsme popojeli autobusem k Mumlavským vodopádům. Byla to příjemná procházka krásnou přírodou. V nedalekých Příchovicích jsme si vylezli na rozhlednu "Maják Járy Cimrmana" a prohlédli si originální vynálezy tohoto génia v jeho muzeu. Během zpáteční cesty jsme se stavili na kozí farmě v Pěnčíně. Někteří si nakoupili výrobky z kozího mléka a pak už jsme dojeli do Nové Vsi u Bakova, kde jsme měli objednanou večeři. S plnými žaludky a pocitem příjemně prožitého dne jsme se unaveni vrátili domů.

15.8.2015 Neckyáda (FOTO)

Dne 15. 8. jsme vyrazili na neckyádu do Libáně. Zájemců o účast každým rokem přibývá, tak jsme se letos rozdělili a vyjeli s dvěma plavidly. První skupina představovala partu důchodců na útěku, zatímco druhá skupina představovala šestiměsíční manželský pár, kterým se před zraky diváků narodil malý černoušek. Při velké konkurenci osmi plavidel se naši novomanželé umístili na výborném prvním místě a vyhráli živou cenu - selátko. Na začátku nás postrašila bouřková obloha. Nakonec se ale vyjasnilo a celý den a následně i večer na zábavě panovala výborná nálada.

4.7.2015 Malá kopaná + taneční zábava se skupinou Telegraf (FOTO)

Při našem fotbalovém utkání nás trápily vysoké letní teploty. Stále jsme měnili studenou vodu, aby se hráči mohli smočit a ovlažit. Vše dopadlo dobře - žádný kolaps, jen radost ze hry! Zato večer se teplé počasí proměnilo v nádhernou letní noc a zábava se skupinami Nouzový východ a Telegraf byla perfektní. Lidé se s chutí bavili i hasili žízeň. Vše končilo až nad ránem s novými slunečními paprsky.

30.5.2015 První jarní taneční zábava

První venkovní zábava se vydařila i přes to, že nám počasí nebylo zcela úplně nakloněno. Lidé si donesli dobrou náladu, kterou během večera podporovala naše oblíbená kapela Soumrak a po půlnoci zahrál ještě Luboš Odháněl.

30.4.2015 Pálení čarodějnic (FOTO)

A již se blíží 30. duben - jediný den v roce, kdy můžeme zase vyrazit mezi lidi v civilu, milé čarodějnice. Takže sraz na hřišti na Brodku od časného odpoledne 17 hod. až do temné noci… Jídlo si brát s sebou nemusíte, toho tam bude hojně. Hlavně se dostavte v hojném počtu, zalítat si na koštěti a upálit kolegyně co si to zaslouží.

Vaše čarodějnice Prskolína

11.4.2015 Zdravotnická a protipožární osvěta

  • Jak poskytnout první pomoc?
  • Jak předejít doma požárům?
Na tyto a spoustu dalších otázek vám dají odpověď renomovaní odborníci z Červeného kříže a Požární ochrany. Akce se koná v sokolovně v Dětenicích od 14:00.

29.3.2015 Úklid okolí obcí (FOTO)

V neděli jsme vstávali do deštivého rána, ale ani nepříznivé a studené počasí nás neodradilo od dobrovolné akce pořádané společně s OÚ, myslivci a sportovci. Šli jsme si společně uklidit okolí našich obcí. Není to úkol nijak snadný, neboť někdy musíte mít hodně odvahy posbírat vše co "LIDÉ?" dokáží odhodit!!! A přestože jsme do jednoho měli mokro v botách i za krkem, poseděli jsme společně v kabinách u sportovců v Dětenicích a občerstvili se klobáskou v jedné ruce a pivíčkem v druhé.

28.3.2015 Brigáda na hřišti (FOTO)

Tento víkend jsme měli jako hasiči pracovně vytížený. V sobotu jsme se sešli na hřišti a uklidili stromy, které bylo nutné pořezat. Sešlo se nás opravdu hodně, takže práce pěkně ubývala od ruky. Byl to prostě koncert – chlapi s motorovkami či kalačem si snad jen hráli s obrovskými kmeny a ženský zase jakoby baletily kolem ohňů, když pálily větve a uklízely. Mezi prací byly oddychové pauzy, kde jsme načerpali novou sílu nejen z dobrého papáníčka a něčeho teplého na zahřátí, ale také z dobré nálady, která tam celý den panovala. Přišli jsme domů až večer krásně a příjemně unavení.

21.3.2015 Maškarní ples (FOTO děti) (FOTO dospělí)

Máme tady první jarní den a s ním i maškarní plesání. Odpoledne se sešly dětičky v maskách. A že jich bylo. A ty masky, jedna hezčí než druhá… A pak vybírejte tu nejhezčí… Opravdu těžký úkol! Celé odpoledne se soutěžilo, tancovalo a nakonec se vynesla zima ze vsi.

Večer se zase vydováděli dospělí. Schováni do masek přišli trpaslíci i se Sněhurkou, ve vlastnoručně vyrobeném autobuse přijely květinové děti, zaklel vás čaroděj, k úsměvu vás donutilo spoustu šašků, či kolem vás protancovaly břišní i Havajské tanečnice a další princezny, čertice, staré báby, námořníci, korzáři, … všichni se bavili společně. Vybrat nejlepší masku to byl úkol pro kapelu GRAND a soutěžit o sladkost či o panáka … to byl úkol pro všechny!!!

28.2.2015 Hasičský ples (FOTO)

Přípravy na ples začaly již dva týdny předem, kdy ženy – hasičky jeli do města nakupovat tombolu. Týden nato jsme se ustrojili do hasičských mundůrů a šli pozvat místní občany na tu velkou společenskou událost. V pátek, poslední den před plesem, se opět sešly ženy a dotvořily spolu sladké výhry v podobě 6 marcipánových dortů. Mužské polovičky jim mezitím držely palce u korbele pěnivého moku. Již jsme se dočkali soboty, očekávaného vrcholu plesové sezóny, plesu SDH Brodek. Poté co jsme vyzdobili sál a připravili vše potřebné, byli jsme odměněni slavnostním večerem, který dopadl nad očekávání dobře. Úžasná kapela Sonet, příjemně spokojení a veselí hosté i všude přítomná dobrá nálada je to, o co nám všem přece šlo…
A kromě našich fotek můžete shlédnout i fotky pořízené kapelou SONET zde.

14.2.2015 První brigáda na hřišti (FOTO)

A už je to tady, naši hasiči se nemůžou dočkat jara a tak se sejdou na brigádě i v zimě. Aby se ohřáli, rozdělají oheň; aby se najedli, opečou si buřty – máme my to ale šikovné hasiče.

29.11.2014 Výroční hasičská schůze (FOTO)

Koná se na Radnici v Libáni od 17:00.

22.11.2014 Rocková zábava se skupinou Telegraf (FOTO)

V sokolovně v Dětenicích od 20:00 hodin.

7.11.2014 Stavba stánku (FOTO)

Byla to akce na celou sezónu. Každý se podílel dle svých možností, ale i chuti se do společné akce zapojit. Hybnou silou pro nás pro všechny byl bezesporu V. Valenta, který lví silou táhl všechny kupředu.

A až se nás zima zeptá: "Co jste dělali v létě...?", "Tak se podívejte..." řekneme.

30.8.2014 BRKLÁNÍ - Brodecké klání (hasičský sranda-mač) + večerní disco zábava s Rudou a Michalem (FOTO)

Poslední akcí letošní sezóny na hřišti bylo tradiční Klání. Velkolepá akce byla připravována už v prudkém pátečním dešti. V sobotu jsme si přivstali a na sedmou jsme za mlžného oparu v přípravách pokračovali. A když se dostavila naše zvuková a hudební podpora, mistři zvuku Ruda a Michal, přišlo i sluníčko.

Tématická štafeta "Hasiči staví stánek" si vysloužila všeobecné uznání, a spoustu smíchu při kostýmované ukázce. Hasičský útok z "Káči" zamotal hlavu většině družstev a našim ženám i hadici na uzel. Druhý útok pak zvládla dokončit všechna družstva. Poslední dva útoky poznamenala silná dešťová přeháňka.

Ceny už se rozdávaly za sucha. A pro Brodecké ženy a děti byly v suchu stříbrné medaile - z perníku. Muži neměli štěstí na malou účast ve své kategorii.

Příjemný den zakončila barevná, efekty hýřící diskotéka s Rudou a Michalem. Začala také den nový, protože poslední účastníci se rozcházeli před rozedněním. A když jsme přišli po obědě uklízet hřiště, museli jsme si říct: "Povedlo se!"

23.8.2014 Neckyáda Libáň (FOTO)

Pekelná zábava na vodě

Podmračená vlahá sobota přivítala zástupce brodeckých hasičů na Libáňském koupališti. V konkurenci dalších pěti plavidel získal náš vor opět, ale neuvěřitelně, krásné druhé místo a naši oblíbenou cenu - soudek piva. Pekelná sedmičlenná posádka dělala možné i nemožné, aby dostala svoje "Peklo První Kategorie" do popředí rychlostní soutěže i zájmu diváků. Rozdávala úsměvy, saze, z pekla štěstí a fotila se s dětmi.

Čerti a v létě? Asi na dovolené. =)

26.7.2014 Taneční zábava se skupinou Soumrak

Máme jen fotky, které pořídila kapela. Naleznete je na jejich stránkách - zde.

Za soumraku na Soumraku

Zase jedna srdeční záležitost. Soumrak. Kapela s úžasným nábojem. Přípravy, proti celodenní malé kopané, téměř nulové. Účast, proti legendárnímu Telegrafu poloviční. Zábava překonávající očekávání. Parket plný energie od zvukové zkoušky až do časných ranních hodin. Kdo neviděl neuvěří. Přijďte za rok. =)

19.7.2014 Kozodírský výstřik (FOTO)

Rozžhavená sobota byla dnem objednaným pro Kozodírský výstřik. Všichni ocenili svědomitou přípravu pořadatelů, kteří nám připravili stín, chladnou vodu ve dvou bazénech (pokud se hasiči nerozhodli chladit rovnou v kádích) a studené nápoje.

Letošní téma srandamače – volby, a jeho zpracování nezklamalo. Nadšeně jsme omazávali politické huby medem, v helmě běhali s rozeběhem do pr..., a při startu útoku volili preference. Gaučing? Konzumace? Práce? Kupodivu vyhrál sex =).

Těšíme se na příští ročník a doufáme, že: "To už vám ty medaile přivezeme."

5.7.2014 Malá kopaná + večer taneční zábava se skupinou Telegraf (FOTO)

Velká sportovní záležitost na Brodeckém hřišti proběhla v milé atmosféře a za příjemného mírného počasí. Fotbalisté a fanoušci mohli poprvé využít k osvěžení nápoje a jídlo z ještě nedokončeného stánku a také to s chutí dělali.

Večer pak přišla ta pravá zátěžová zkouška. Telegraf a Nouzový Východ přivedli na hřiště přes dvě stě posluchačů, a tak byla obě výdejová okénka v neustálém obležení. Stánek i obsluha však vydrželi!

Hudba byla opět skvělá, parket nabitý a atmosféra jiskrná. Byl to náročný, ale úžasný víkend, který nás přesvědčil o užitečnosti naší práce na přípravě, průběhu i následném úklidu akce.

10.5.2014 Taneční zábava v Dětenické sokolovně s Lubošem Odhánělem

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci kapely je zábava ZRUŠENA. Pokud dojednáme náhradní termín, určitě dáme včas vědět.

30.4.2014 Tradiční pálení čarodějnic na Brodku (FOTO)

5.4.2014 Hasičský výlet do divadla ABC v Praze (FOTO)

Všichni hasiči, kteří měli zájem jet za kulturou, se svátečně ustrojili a vyrazili do Prahy do divadla ABC. Vybrali jsme pohádkovou komedii "Láska ke třem pomerančům". Divadelní soubor byl skvělý a smáli jsme se celé představení. Pobavila nás i cesta tam - několikrát se naše skupinka v metru různě rozdělila a byli i tací, co se ztratili. To vše nás tak zaujalo, že nápad vyfotit tuto expedici přišel až na cestě zpět v metru. Abychom té kultury neměli málo, většina hasičů přišla také v neděli 20.4.2014 podpořit místní ochotnický divadelní soubor "Korálka", kde naopak nastudovali tragédii "Krysař".

30.3.2014 Úklid okolí obcí (FOTO)

Opět jsme se statečně vrhli do jarního úklidu příkopů. Šli jsme do toho s odhodláním, že nás letos nic nepřekvapí, ale opět překvapilo! To, co dokážou "LIDI" vyhodit do přírody, rozum nebere!

22.3.2014 Maškarní ples (FOTO)

Letos se nám, hasičům z Brodku opět povedlo velké maškaření v Dětenické sokolovně. Hojně navštívený dětský maškarní ples, který začínal ve dvě hodiny, plný tance, her a zábavy, končil vynesením Morany - zimy ze vsi. V osm hodin večer ho pak trumfnul dospělácký maškarní bál. Kde bylo snadnější počítat tanečníky bez masek. Nápaditost nabírá rok od roku na obrátkách. A tak letos po těžké volbě získali třetí místo a šišku salámu Myšpulín, Fifinka, Pinďa a Bobík. Druhou cenu – dvoupatrový dort – získali astronauti z Kozodírek i s raketoplánem. A první cenu – sud piva – si odkulila dvě miminka v "plných plenkách". Užilo se spousta legrace při tanci, židlované i bramborované, a kdo nevěří, ať přijde příští rok na naše maškarní.

1.3.2014 Hasičský ples (FOTO)

Po velkém hasičském zvaní (22.2.2014) se všichni oslovení i plakáty zlákaní tanečníci sešli v sokolovně v Dětenicích, aby po roce opět podpořili pokladnu pořádajících hasičů z Brodku. Za to si užili spoustu zábavy, tance a společenského ruchu. Ocenili štědrou podporu plesu sponzory a pak zcela nadšeni, leč unaveni, odcházeli k domovu. Akce byla úspěšná a její výtěžek podpoří letošní stavbu nového stánku na hřišti. Kromě fotek v naší galerii můžete shlédnout i fotky, které pořídila kapela SONET - zde.

podzim 2013 Brigády na hřišti (FOTO)

Během podzimních měsíců proběhlo několik pracovních dobrovolných akcí na stavbě nového občerstvovacího centra (8x9 metrů). Budovalo se za každého počasí, mnohdy i nevlídného. Co jsme si předsevzali máme splněno, tzn. základy a základová deska hotová. Nyní se již těšíme na jaro, až budeme pokračovat.

23.11.2013 Výroční hasičská schůze (FOTO)

Tentokrát se schůze konala na Radnici v Libáni, kde jsme zhodnotili letošní úspěšný a činnorodý rok. Odhlasovali jsme si ještě vyšší cíle a příští rok na další výroční schůzi posoudíme, zda jsme nepřecenili své síly. Přijali jsme nové členy a po dobré večeři se rozjela spontánní zábava, že i ti dříve narození se bavili tak dobře, že odcházeli mezi posledními.

16.11.2013 Rocková zábava se skupinou Telegraf (FOTO)

Kulturní akce jsme tento rok uzavřeli rockovou zábavou v sokolovně. Kapela přilákala spoustu fanoušků rockové hudby. Předkapelou byl Nouzový Východ.

21.9.2013 Hasičský výlet (FOTO)

Hasičský výlet byl tajný až do posledního okamžiku. Teprve v autobuse nám Vláďa Valenta (vedoucí zájezdu) prozradil cíl cesty. Tím bylo pohoří Hrubý Jeseník a v něm Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně a zámek Velké Losiny. Cesta byla dlouhá, ale stála za to. Exkurze byla zajímavá a poutavá. Návštěva horní velké nádrže nás doslova okouzlila. Zprvu bylo vše zahaleno do husté mlhy, ale ta se brzy rozplynula a ukázalo se úchvatné panorama. Výlet končil večeří v restauraci a cestu zpět jsme si krátili zpíváním.

31.8.2013 Brodecké klání (hasičský sranda-mač) + večerní zábava s Rudou a Michalem (FOTO)

Letošní ročník Brodeckého klání se velmi vydařil. Účast týmů byla dostačující pro kvalitní soutěžení plné zábavy. Vše začalo nástupem a přivítáním všech zúčastněných, pokračovalo to zábavnou štafetou, která byla na téma Hledání vody, pak pokračovaly klasické útoky a v mezičase se soutěžilo v házení plyšákem, válečkem a sudem o hodnotné ceny. K tomu všemu přálo počasí a vydařila se i večerní diskotéka s Rudou a Michalem, kteří také celý den moderovali.

17.8.2013 Neckyáda v Libáni (FOTO)

Dne 17. 8. 2013 se někteří hasiči z našeho sboru rozhodli zúčastnit se neckyády v Libáni a tím podpořit a obohatit tradiční vodní show. Za podpory obyvatel Brodku a okolních vesnic jsme vybojovali druhé místo a sud piva, který určitě společně zdoláme.

27.7.2013 Taneční zábava se skupinou Soumrak (FOTO)

Místo konání: brodecké hřiště.

20.7.2013 Kozodírský výstřik (FOTO)

I letos jsme se zúčastnili tradičního hasičského sranda-mače v Kozodírkách. Celý den byl nabitý přátelskou atmosférou, přesto zde nechyběla zdravá rivalita a soutěžní vzrušení. Večer jsme se pobavili na diskotéce s Rudou a Michalem.

6.7.2013 Malá kopaná (FOTO) + taneční zábava se skupinou Telegraf

14. ročníku v malé kopané se zúčastnilo 9 družstev. Vítězné družstvo "Vikings" si odvezlo putovní pohár do Mladé Boleslavi. Místní brodečtí borci obsadili krásné 3. místo. Sportovní výkony jsme večer oslavili s rockovými kapelami Nouzový východ a Telegraf. Kapely a pěkné počasí přilákaly spoustu hudbychtivých nadšenců. … a kdo tady nebyl, o hodně přišel … A může to dohnat za soumraku na SOUMRAKU.

15.6.2013 Noční hasičské cvičení v Psinicích (FOTO)

Dne 15. 6. jsme se poprvé zúčastnili noční hasičské soutěže v Psinicích. Zde jsme si vyzkoušeli obrovský rozdíl v útoku za světla a za tmy.

25.5.2013 Taneční zábava se skupinou Luboše Odháněla (FOTO)

Dne 25. 5. 2013 se na Brodeckém hřišti uskutečnila taneční zábava. Hlavním aktérem večera byla hudební skupina Luboše Odháněla. I přes nepříznivé podmínky, které způsobilo počasí se sešlo hodně lidí, kteří se chtěli pobavit a poslechnout si dobrou muziku. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na příští akci :).

11.5.2013 Okrsková hasičská soutěž (FOTO)

Letos se pořádala u nás na Brodku. Vzhledem k deštivému počasí jsme ani nedoufali v tak hojnou účast. Z okrsku přijelo 7 družstev mužů, 4 družstva žen a 2 družstva dětí. Dále tu byla 2 hostující družstva. Vše proběhlo dle pravidel s jedním drobným zraněním. Naši muži skončili na 4. místě, ženy na 3. místě a děti byly první.

30.4.2013 Pálení čarodějnic (FOTO)

Letos byl na Brodku opravdu slet čarodějnic. Dokonce se zde volila "miss čarodějnice". O titul se nakonec ty ježibaby popraly. Přesto odvedly všechny zúčastněné k ohni, kde upálily svoji hadrovou kolegyni a pak nastal opravdový rej, neboť začaly hrát na honěnou.
Přidali jsme fotky z hřiště než jsme vyrazili k ohni.

31.3.2013 Úklid okolí obcí (FOTO)

Dobrovolní hasiči se společně s myslivci, sportovci a obecním úřadem zúčastnili každoročního úklidu okolí našich obcí. Celé dopoledne jsme čistili příkopy. Někdy člověk nechápe, co lidé dokážou do přírody vyhodit. Proto bylo pro slabší povahy občas nutné posílení v podobě lahve tuzemáku. Celou akci jsme ukončili na hřišti v Dětenicích, kde jsme si pořádně umyli ruce a s chutí se vrhli na klobásu.

16.3.2013 Maškarní ples (FOTO děti) (FOTO dospělí)

Dne 16. 3. 2013 se odpoledne po vyspinkání sešly děti a mládež z naší obce a nejbližšího okolí a společně si v reji masek užili pěknou akci - maškarní ples plný soutěžení a tanečků. Na závěr vynesly ze vsi Moranu - zimu, a přivítali zpěvem jaro. Večer, když děti šli spát, pokračovali rodiče v této bohulibé činnosti a pod rouškou masky zapoměli, že jsou dospělí a řádili jako malé děti. Jako nejlepší masky byli vybrány a posléze oceněny: 1. místo - Strašák (sud piva), 2. místo - Amnestovaní vězni a spol. (třípatrový dort), 3. místo - Kuře (štangle salámu). Účast masek byla ohromná, rok od roku jejich počet stoupá, za což jsme velmi rádi. Již se těšíme na příští rok. K poslechu a k tanci doprovázela skupina Grand.

2.3.2013 Hasičský ples (FOTO)

V sobotu dne 2. 3. 2013 se konal tradiční hasičský ples. Dorazilo až nečekaně mnoho hostů všech věkových kategorií. Někdo si přišel hlavně zatancovat, někdo spíše popít něco dobrého, jiného zase zlákalo půlnoční losování hodnotných cen. Ale doufáme, že všichni se hlavně dobře bavili, neboť nám k tanci i poslechu hrála skvělá kapela SONET. Naše fotky naleznete v galerii. Můžete se též podívat na fotky, které pořídila kapela - zde.

17.1.2013 Diamantová svatba (FOTO)

Dne 17. ledna 2013 měli manželé Jelínkovi (dlouholetí členové sboru) 60. výročí svatby. Diamantovou svatbu s nimi přišli oslavit hasiči spolu se starostou obcí. Ten pronesl dojemný proslov. A manželé si řekli po 60-ti letech znovu své "Ano".

24.11.2012 Podzimní taneční zábava se skupinou Telegraf v sokolovně v Dětenicích (FOTO)

Dne 24. 11. 2012 se uskutečnila podzimní rocková zábava v sokolovně v Dětenicích, kde hrála skupina Telegraf. Návštěvníci zaplnili celou sokolovnu a atmosféra byla přímo rocková. Oblíbená skupina zahrála jako vždy výborně. Bohužel jsme zapoměli fotoaparát, a tak přikládáme alespoň pár fotek z přípravy akce.

10.11.2012 Výroční schůze (valná hromada) (FOTO)

Po roce jsme se zase sešli na členské výroční schůzi (valné hromadě). Místem konání byla hospůdka na Bačalkách. Významnými hosty byli Ing. Radek Vališka (starosta obcí) a Naďa Hakenová (starostka Libáňského okrsku). Zhodnotili jsme úspěchy uplynulého roku a naplánovali jsme akce na rok následující. Poté jsme hezké odpoledne završili výbornou večeří a příjemným posezením.

1.9.2012 Hasičský výlet (FOTO)

První zářijovou sobotu se konal hasičský výlet. Zúčastnilo se 53 lidiček a počasí nám přálo. Zajímavá byla prohlídka muzea zlata v Jílovém u Prahy, dobrodružné byly zlaté štoly, avšak nejpoutavější a nejžádanější byla exkurze do Velkopopovického pivovaru Kozel. Dozvědět se vše o vaření piva a ještě ho dostat ochutnat - to se opravdu líbilo všem. Na závěr výletu nás autobus odvezl do restaurace Hájenka v Kersku, kde se natáčel film Slavnosti sněženek. Na jídelníčku bylo kančí se zelím i se šípkovou. Myslím, že každý si z výletu odvážel něco - zážitek, poučení či opičku.

25.8.2012 Brodecké klání + disco s Rudou a Michalem (FOTO)

Tradiční hasičská soutěž "Brodecké klání" proběhla za krásného slunečného počasí. Velký úspěch měla zábavná štafeta, během dne si lidé změřili síly v házení sudem, válečkem i plyšákem. Při klasických útocích občas některému družstvu stávkovala technika, ale vše se bralo sportovně a celý den byl v duchu pohody. Vítězná družstva byla oceněna hodnotnými cenami. Večer si lidé zatancovali a pobavili se při disco muzice. Nejodvážnější neodradil ani silný déšť, který se ke konci zábavy spustil.

11.8.2012 Taneční zábava se skupinou Soumrak

Dne 11. 8. 2012 se na brodeckém parketu uskutečnila rocková zábava. Hudbu zajistila kapela Soumrak. Jejich komentář k této akci můžete nalézt na stránkách www.soumrak.com v sekci "novinky" a fotografie na stejných stránkách v sekci "fotky" (zde). Vzhledem k velkému úspěchu se zřejmě rodí spolupráce mezi kapelou a SDH Brodek. Takže někdy příště na shledanou se Soumrakem na Brodku.

7.7.2012 Malá kopaná + taneční zábava se skupinou TELEGRAF (FOTO)

Tradiční turnaj v malé kopané proběhl za velmi slunečného počasí v počtu 9 družstev (Brodek, FC Habeš, Joda tým, Kovošrot Libáň, Krnsko, Sací komando, Telegraf, Vikings tým, Východ). Akce proběhla za velké podpory místních i přespolních fanoušků fotbalu. Ve 13. ročníku putovní pohár vyhrálo družstvo domácích borců. Celodenní akce byla završena rockovou zábavou skupiny TELEGRAF. Součástí programu byla oslava 35. výročí založení této rockové legendy, kdy hasiči připravili skupině půlnoční překvapení.

1.‑3.6.2012 Sraz rodáků Dětenic, Osenic a Brodku (FOTO)

U příležitosti 960. výročí založení obce Dětenice hasiči společně se sportovci a Svazem rodáků a přátel Dětenic, Osenic a Brodku podpořili Obecní úřad Dětenice při konání této akce.

19.5.2012 Okrsková hasičská soutěž Staré hrady v Psinicích (FOTO)
&
Luboš Odháněl - taneční zábava v areálu hřiště (při nepřízni počasí v sokolovně Dětenice)

Zahajovací akcí otevření letního parketu byla zábava Luboše Odháněla s předkapelou Soumrak, která zde zaujala a svůj konzert zopakuje 11. srpna 2012. Hudební příznivci Luboše jej přišli podpořit v hojném počtu. Fotky ze zábavy naleznete zde.

30.4.2012 Pálení čarodějnic (FOTO)

Tradiční pálení ohňů a čarodějnic zabezpečili hasiči požární hlídkou. Další program pro děti následoval na hřišti opékáním buřtíků a soutěžemi.

17.3.2012 Maškarní ples (FOTO)

Odpolední dětský rej masek jsme za podpory Obecního úřadu Dětenice spojili s vynášením Zimy ze vsi. Večer následoval Maškarní bál pro dospělé, kde se přišel vydovádět stále rostoucí počet masek. Ty nejlepší byly odměněny cenou.

3.3.2012 Hasičský ples (FOTO)

Reprezentativní ples se uskutečnil v sokolovně v Dětenicích. Hrála zde oblíbená kapela SONET. Akce měla vysokou společenskou úroveň. Další fotky naleznete na stránkách kapely - zde.